Вівторок, 29.09.2020, 23:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Стат-опитування
Ви вчитель
Всього відповідей: 35
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [11]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт-портфоліо
Головна » Статті » Мої статті

Використання інформаційно-комунікативних технологій в Олександропільській СШ

Різке зростання інформа­ційних потоків та широ­ке впровадження різно­манітних інформаційних тех­нологій практично в усі сфери життєдіяльності людини зумо­вило структурні, функціо­нальні й змістові зміни цієї діяльності. Тому сучасне сус­пільство ставить перед систе­мою освіти низку нових зав­дань, пов'язаних з оновлен­ням змісту освіти, розробкою й впровадженням нових форм навчального процесу, педаго­гічних технологій і комп'ютер­но орієнтованих засобів на­вчання.

Так як в цьону році клас копютерної техніки Олександропільської ЗОСШ відзначає своє 15-річчя, тому ми вже можемо поділитись де-яким досвідом.

Одним з показників ефективної роботи навчального закладу є впровадження інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховний процес.        Педколектив Олександропільської СШ   пройшов всі етапи алгоритму інформатизації навчально-виховного процесу.

Використання комп’ютерної підтримки в усіх галузях діяльності навчального закладу – один з пріоритетних напрямків роботи Олександропільської СШ. Всі учні мають можливості для формування навичок роботи з комп’ютером –  це і уроки інформатики (10-11 класи), і курс за вибором «Інформаційні технології» (5-11 класи),  індивідуальні заняття з основ інформатики в початкових класах, участь учнів у позашкільній освітній діяльності на прикладі «Інтершколи». Крім того ряд вчителів активно використовує комп’ютерну підтримку для викладання своїх предметів: історія (Сащук Л.П., Захарченко Т.М.), англійська мова (Кацевич Н. М.), географія (Захарченко В. І.) ,біологія (Мишпилькіна В.І), математика (Ковальчук О.І., Соловей О. В.) та ін.

Вчителі відчули особистісну орієнтованість цього процесу, мають доступ до широкої інформаційної бази щодо методики викладання предметів, сучасних продуктивних технологій. Компютерна підтримка дала змогу проводити різноманітні  заходи в інтерактивній формі. Серйозні доробки демонструє наша творча група , яка розробила шкільні моніторингові системи для ефективного управління навчально-виховним процесом в школі.

Це  - шкільні кваліметричні системи. У нас їх три:

             - Моніторингова система якості освіти;

             - Моніторингова система розвитку творчих здібностей учнів в системі додаткової освіти;

             - Директорське тестування рівня навченості учнів школи.

Перша система вже працює в повному обємі:

-тепер класному керівникові треба лише занести в компютер табельні дані учнів класу, а програма сама вирахує:

       - якість знань учнів класу по кожному предмету і в цілому по школі;

       - рівень навченості кожного учня та класу;

       - кількість учнів по рівнях навченості по кожному предмету;

 - представить це в цифровому та графічному зображенні тощо

Дві інші  – перебувають в робочому стані: корегуються, виправляються, допрацьовуються.

Традиційні доповіді, інформації повідомлення, захист науково-дослідницьких робіт відбуваються тепер з демонстрацією супровідних матеріалів за допомогою сучасних   мультимедійних технолологій . Більшість людей краще сприймають інформацію саме в зоровому її представленні, а не на слух, тому саме такий спосіб проведення і є ефективним.

Наша праця не деремна про це свідчить головне - учнівські досягнення:

-                                    вже 5-й рік поспіль призові місця в районних олімпіадах по інформатиці;

-                                    перші місця на захисті учнівських науково-дослідницьких робіт зайняв учень 11 класу Савінов Тимофій 2008р, Муркович Богдан -2007р, який доречі продовжує освоєння комунікативних технологій в КДПУ.

Ми не зупиняємось на досягнутому, намагаємось іти в ногу з сучасністю,інформаційно-комунікативна компетентність – одна із складових інноваційної особистості, а тому залишатися в стороні цього процесу неможливо
Категорія: Мої статті | Додав: alexsolovey (03.09.2012)
Переглядів: 378 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2020